авторы: klaramur (26 маусым, 15:06 жарияланды)
№1 сабақ
ПӘН Қазақ тілі КЛАСС 5
ТАҚЫРЫП Үндестік Заңы.Буын үндестігі

МАҚСАТЫ Оқушыларға Үндестік заңы туралы және оның түрлері туралы мағлұматтар беру.
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕЛЕР ОҚУШЫ:
 Үндестік заңы туралы біледі;
 Буын үндестігін біледі;
 Берілген ақпаратты сыни тұрғыдан бағалй алады;
 Сандық құралдар арқылы өз сыныптастарымен ақпарат бөлісе алады;
 Фонетикалық сатылай кешенді талдау жасай алады;

САБАҚТЫҢ КЕЗЕҢДЕРІ МҰҒАЛІМНІҢ
ІС-ӘРЕКЕТІ ОҚУШЫНЫҢ ІС-ӘРЕКЕТІ САРАЛАУ (ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ) БАҒАЛАУ РЕСУРСТАР
Үй тапсырма
сын сұрау(5 минут) 312,313-жаттығуларды термометр әдісі арқылы оқушылар бір –бірінің дәптерлерін тексереді. Өз-өзі бағлау,
бірін-бірі бағалау. Бағалау парақшасы
І.Қызығушы
лықты ояту
(5 минут) Тренинг «Мен сізді таныстырғым келеді» ұйымдастырды.
Түстер арқылы «Ашық буын», «Тұйық буын», «Бітеу буын» деп топқа бөледі.
«Үндестік» сөзіне ассоциация жасауға ұсынады,айтылған пікірлерді жазып тұрады. Оқушылар тренингке қатысады, түстерді таңдап топқа бөлінеді.
«Үндестік» сөзіне қатысты барлық білгендерін айтады. Деңгейі жоғары және деңгейі төмен оқушылар да білгендерін айтады. Плакат, түрлі түсті маркерлер,
түрлі –түсті стикерлер
ІІ. Мағынаны ажырату
(30минут) 1. Өзіндік зерттеу сәті.
Әр топқа тақырыпты өз бетінше оқу ұсынылады. (2минут уакыт беріледі)Мұғалім жұптасып,топтасып талқылауға бағыт – бағдар береді.

2.Топтық жұмыс.
Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін «Фишбон» немесе «Балық қаңқасы» әдісі арқылы анықтауды ұсынады.


3.Оқулықпен жұмыс.
314-жаттығуды деңгейлік тапсырмалар арқылы орындауға тапсырма береді.

315-жаттығуды ауызша орындау және ғалым,еңбек,жеміс сөздеріне фонетикалық сатылай кешенді таладауды ұсынады. Оқушылар тақырыпты бірінші өз беттерінше оқып, жұптасып, топтасып талқылайды.


Әр топ балық қаңқасы салынған плакаттарға жаңа алынған ақпарат бойынша проблемасын,себептерін,дәлелдемелерін,қорытындысын жасап және жазып,презентациялайды.

Оқушылар қайта қозғалып,деңгейлік тапсырмалар бойынша топтасып отырады.
І деңгей. Жуан,жіңішке,аралас буынды сөздерді теріп жазады.
ІІ деңгей.Мәтінді мазмұндап,негізгі түйінін сипаттап жазады.
ІІІ деңгей. «Зілзала зардаптары» тақырыбында ғаламтор материалдарын пайдаланып ақпарат айтады.


Ғалым,еңбек,жеміс сөздеріне үш топ фонетикалық сатылай кешенді таладауды жасайды.

Қабілеті төмен оқушыларға қабілетті оқушылар көмектеседі.
Әрбір оқушы өзінің білім деңгейіне сәйкес тапсырма ларды таңдауға мүмкіндік алады. Бірін-бірі бағалау

Үш шапалақ
Топтар бірін бірі бағалайды.

Бірін-бірі бағалау Оқулық

плакаттар,
маркерлер

Оқулық,
ғаламтор желісіне қосылған
ноутбук
ІІІ.Ой-толғаныс
(4минут) «Үндестік» сөзіне ассоциация жазылған плакатты басқа түсті маркермен оқушылардың алған білімдері негізінде толықтырады.

315-жаттығу бойынша «Ащы жеміспен еңбектің үндесуі» тақырыбында эссе жазу. Жазған эсселерін топта оқиды.
«Ыстық үстел» әдісі бойынша ең үздік эссе иесі орындыққа отырып жұмысын оқиды. Үш шапалақ,өзін-өзі бағалау,
топтың бағалауы
ІV. Үй тапсырмасы
1-минут
316-жаттығу,фонетика саласы бойынша барлық өткен ережелерді қайталау.
  • 0
 қаралды: 70
 пікірлер: 0
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.

Сайтқа кіру

Сауалнама

"НҰРЛЫ БІЛІМ" республикалық ұстаздардың сабақтар топтамасының жинағын журнал түрінде шығарған тиімді деп ойлайсыздар ма?

Күнтізбе

«    Ақпан 2017    »
ДсСсСрБсЖмСнЖс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Кім сайтта

Пікірлер

Copyright © Білімділер порталы & 2015

Жарнама