авторы: LenaSamarskay
31 қаңтар, 17:01 жарияланды
Категориясы: Сабақтар қоры
Самарская Елена Сергеевна
Западно-Казахстанская область
город Уральск
ГККП Ясли -сад №4"Берёзка"

Конспект организованной учебной деятельности
для старшей группы
Образовательные области: Познание, Коммуникация, Социум
Раздел: Основы экологии.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 161
авторы: ayazhan2017
27 қаңтар, 23:01 жарияланды
Категориясы: Математика
Батыс Қазақстан облысы Бөкейорда ауданы
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта білім беретін
мектеп-балабақшасының математика пәні мұғалімі
Кабибуллина Альфинур Естияровна




Мақсаты Рационал сандарға амалдар қолдану тарауы бойынша алған теориялық білімдерін жинақтау, таңбалар ережесін пайдалана отырып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру
Күтілетін нәтиже 1. Теориялық білімдерін практикамен ұштастыра алады
2. Есептер шығару дағдылары қалыптасады
3. Таңбалар ережесін есептер шығаруда қолдана алады
Керекті жабдықтар дәптер, қалам, «Семантикалық карта», «Блоб ағашы», стикер, бағалау парағы.
Сабақтың түрі Білімдерін бекіту
Сабақтың әдісі Жұптық, топтық жұмыс, жеке жұмыс
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті
Кіріспе

Оқушылармен амандасу. Жоқ оқушыны журналға белгілеу.Сабаққа қажетті оқу құралдарын, дайындығын қадағалау.



Тұсаукесер




1.Топтарға бөліну. «Оң сандар», «Теріс сандар», «Рационал сандар», «Бүтін сандар» болып 4 топқа бөлінеді.
2. Математикалық жаттығу. (Бастапқы қалып, аяқ иыққа тең. Дұрыс жауап-қолдарынды алға созыңыздар, қате жауап қолдарыңды жоғары көтеріңдер.)
1. -3+(-4)=-7
2. -3-4=-7
3. -8+0=0
4. -10+3=-7
5. 0*(-6,5) =-6,5
6. (-4)3=-64
8. 3а*(-8) =24а
9. -6,3:(-0,9) =7
10. 9: (-5) =-1,2
3. Үй тапсырмасын тексеру
«Жұптық жұмыс» арқылы тексеру.
№ 639
1. (0,6-1)*1,5 = -0,6 1,4: (-7)+(-0,8) =-1
2. (0,25-1): (-5) =0,15 3,5*(-2)+(-8) = -15
3. (1,3-0,5)*(-3,5)= -2,8 5,6: (-4)+0,4 = -1
«Сұрақтары бар конверт»
Тарау бойынша алған теориялық білімдерін еске түсіру.
1. Оң және теріс сандар дегеніміз не? (Өмірден мысал келтір).
2. Оң, теріс, нөл сандары координаталық түзуде қалай көрсетіледі?

3. Қандай сандар рационал сандар деп аталады?
4. Не себепті теріс сандарды қосу үшін координаталық түзу бойымен солға қарай жылжытамыз?
5. Таңбалары әр түрлі сандар қалай қосылады?
6. Екі теріс санның көбейтіндісі?
7. Оң сан мен теріс санның көбейтіндісі?
8. Кез-келген санды (-1)-ге көбейткенде қандай сан шығады?
9. Не себепті теріс көбейткіштердің саны тақ болса, көбейтіндінің таңбасы теріс болады?
10. Рационал сандарды қалай салыстырамыз?
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 298
авторы: madina.kuangalieva
26 қаңтар, 12:01 жарияланды
Категориясы: Ұстаздарға
Мақсаты:
а) Ардагерлер жолын оқушыларға үлгі ету. Олардың әңгімесінің мәнін ұғына білуді, үлкендерді сыйлауды, құрметтеуді, атаның батасын, ананың алғысын ала білуді үйрету.
ә) Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін, сөйлеу тілдерін дамыту. Белгілі бір мамандыққа баулу. Өзін – өзі ұстау әдебіне қалыптастыру.
Түрі: кездесу кеші
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 179
авторы: ayazhan2017
26 қаңтар, 01:01 жарияланды
БҚО, Бөкей Ордасы ауданы, Саралжын ауылы
Қ. Сағырбаев атындағы жалпы орта білім беретін мектеп- балабақшасы
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Құбаева Бұлбұл


Сабақтың мақсаты:
а) Ілияс Жансүгіровтің «Күйші» поэмасын таныстыра отырып, ақынның өнер тақырыбындағы қаламының шеберлігін таныту; шығарманың тақырыбы мен идеясын ашу;
ә) шығармадағы өнер құдіреті арқылы кейіпкерлер арасындағы психологиялық тартысты, оқиға шиеленістерін зерделеуге үйрету;
б) өнер құдіретін сезінуге, халқымыздың өнерін сүюге, қастерлеуге тәрбиелеу.
Типі: жаңа білімді меңгерту сабағы
Әдісі: СТО («Миға шабуыл», Кубизм стратегиясы, «Оқырман пікірі»)
Көрнекілігі: Ілияс Жансүгіров портреті, авторға баға берген қаламгерлер пікірі, кітаптар, ұлттық аспаптар
Пәнаралық байланыс: музыка
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа даярлықтарын бақылау, сабаққа қатысуларын қадағалау; кезекші мәлімдемесін тыңдау; назарларын сабаққа аудару.
ІІ. Жаңа сабаққа дайындық. «Миға шабуыл»
Құрманғазының күйін тыңдап, күйден алған әсерлерін ортаға салып, ойларымен бөлісу.
-Күйден алған әсерлерің қандай? Күй әуенінің түрлерін білесіңдер ме?
Күй құдіретін қалай түсінесіңдер? Күй туралы қандай аңыздарды білесіңдер?
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 604
авторы: araiko
25 қаңтар, 22:01 жарияланды
Категориясы: Ұстаздарға
Қайыржанова Толқын Жылқыбайқызы
«Шал ақын ауданының қазақ орта мектебі»КММ
Бастауыш сынып мұғалімі

Шеберлік сыныптың тақырыбы: Талантты және дарынды оқушыларды оқыту
Мақсаты: Дарынды және талантты оқушыларды анықтау жолдарын табу.Мұғалімдердің жаңа әдіс-тәсілдерді меңгеруіне ықпал ету,жаңалыққа құштарлығын ояту.
Өзінің тәжірбиесі туралы ойлану.
Мұғалімдерге оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер,оларды оқу мен тәрбие жұмыстарында қалай қолдануға болатындығы жайлы,ол әдіс-тәсілдердің тиімділігі туралы түсінік беру:
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 634
авторы: Gulmira_dos
24 қаңтар, 23:01 жарияланды
Категориясы: Оқушыларға
Досмаганбетова Гульмира Аксеновна,
Ақтөбе қаласы, "№23 орта мектеп-лицейі" ММ,
информатика

Ақпараттық қоғамның сөздік қорында тағы да бір жаңа ұғымдар - Smart, Smart education ұғымдары белсенді түрде еніп келеді. Smart education ұғымы тіпті көптеген елдерде іс жүзінде жиі қолдануда. Smart education ұғымының негізгі мәні неде? Сөздің түбіріне келетін болсақ, «smart» сөзі ағылшын тілінен аударғанда «зерек», «ақылды» дегенді білдіреді.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 346
24 қаңтар, 20:01 жарияланды
Категориясы: Ұстаздарға
Ақтөбе облысы Алға ауданы Есет батыр ауылы
Есет батыр атындағы мектеп-бақша
Байманова Светлана Шайзадиевна
Бастауыш сынып мұғалімі
Санаты ІІ

Сабақтың тақырыбы: Шал мен бала.Ө. Тұрманжанов.
Сабақтың мақсаттары:
1.Білімділігі: Мәтін мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып, қазіргі заманмен салыстыруға, өз ойын түйіндей білу, үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетудің әдептілік екенін түсіне білуге жол ашу.
2.Дамытушылығы: Топта жұмыс жасай білу дағдыларын жетілдіре түсу, ойлануға, бағалай білу, қорытынды жасай білуге, сөздік қорын, ауызекі сөйлеу тілін дамыту.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 261
авторы: Merlan
24 қаңтар, 14:01 жарияланды
Категориясы: Математика
Мұғалімі: Карашулаков Жума Даукенович БҚО Орал қаласы №30ЖОББМ
Пәні, сыныбы: Алгебра және анализ бастамалары, 11 сынып
Сабақтың тақырыбы: Құрамында логарифмі бар өрнектерді түрлендіру, олардың мәнін есептеу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Логарифмдік өрнектерді түрлендіруді және олардың мәнін есептеуді үйрету.
Дамыту: Оқушыларға логарифм қасиеттерін түсіндіре отырып, ой өрістерін дамыту.
Тәрбиелік: Өзіндік жұмыстарды жасауға дағдыландыру.
Сабақ түрі: Аралас, жаңа білімді меңгеру.
Күтілетін нәтиже: Сабақты толық меңгерту.
Көрнекі және дидактикалық құралдар: Өзіндік жұмыстарға арналған кестелер
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын сұрау.
Жаңа сабақты қорыту.
Үйге тапсырма.
Сабақтың жүру барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын тексеру. №337, 340
« Өткенсіз бүгін жоқ » тарихи материалымен танысу кезеңі
Толық нұсқасын жүктеп ал: Сіз біздің серверден файлдарды жүктей алмайсыз
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 296
24 қаңтар, 12:01 жарияланды
Категориясы: Ұстаздарға
Ақтөбе облысы
Алға ауданы
Есет батыр ауылы
Есет батыр атындағы мектеп-бақша
Күнзада Байманова Жамиқызы
Бастауыш сынып мұғалімі санаты 1

Сабақтың тақырыбы: Зат есім

Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың зат есім туралы түсінік беру. Сөйлем ішінен сұрақ қою арқылы зат есімді дұрыс табуды меңгеру. Тіл байлықтарын, байланыстырып сөйлету. Сауаттылыққа, ұйымшылдыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 224
авторы: SauleSabetevna
23 қаңтар, 23:01 жарияланды
Категориясы: Сабақтар қоры
Павлодар облысы, Екібастұз қаласы
№18 ЖОББМ-КММ
Бастауыш сынып мұғалімі:
Байгалиева Сауле Сабетевна

Сабақтың тақырыбы: Көктем келді. Мұзафар Әлімбаев
Сабақтың мақсаты: 1. Барлық тыныс – тіршіліктің бастауы көктемнің ерекшелігін байқату. Сабаққа қызығушылығын арттыру, өлеңді мәнерлеп оқытуға жаттықтыру, әрі ойын жүйелі жинақтап, сөйлеуге үйрету.Сатылай кешенді талдау әдісі
Дамытушылық: Оқушылардың табиғат заңдылықтарын біліп, ондағы үйлесімділікті көре білуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: Табиғатты қорғай білуге, құстарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 416

Сайтқа кіру

Сауалнама

"НҰРЛЫ БІЛІМ" республикалық ұстаздардың сабақтар топтамасының жинағын журнал түрінде шығарған тиімді деп ойлайсыздар ма?

Күнтізбе

«    Қаңтар 2017    »
ДсСсСрБсЖмСнЖс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Кім сайтта

Пікірлер

Copyright © Білімділер порталы & 2015

Жарнама