авторы: Merlan
31 наурыз, 17:03 жарияланды
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық ауданы,
Талап орта жалпы білім беретін мектеп - балабақшасының
орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Султангалиева Гульмира Татибаевна

Урок – повторение в 5 классе.
Грамматическая тема: Фонетика.
Лексическая тема: Что мы знаем о сказках?
Цели урока:
Обобщить изученное о фонетике;
совершенствовать навыки учащихся в употреблении
звуков и букв;
Развивать речь учащихся, оценить знания.
Воспитывать любовь к сказкам. Оборудование: интерактивная доска, слайды,
иллюстрации к сказкам.
Ход урока: 1. Организационный момент. Психологический настрой. Люблю, когда утро. Я утро люблю.
Я утром навстречу к ребятам бегу.
Вместе дорогою знаний идём.
Вместе мы учимся и всё познаём.
Вступительное слово учителя: Ребята, сегодня у нас необычный урок. Мы сегодня остановимся в океане Знании на чудном острове Фонетика. Поговорим о сказках. Все мы волнуемся. Но мы способные, умные, и , конечно же, поможете мне вести урок, у нас всё получится. Слайд 4 . Фонетика (от греческого phone «звук») – раздел науки о языке, в котором изучаются звуки речи. Запись числа, темы урока в рабочих тетрадях.
САБАҚТЫҢ ТОЛЫҚ НҰСҚАСЫН ЖҮКТЕУ Сіз біздің серверден файлдарды жүктей алмайсыз
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 506
авторы: Merlan
31 наурыз, 17:03 жарияланды
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық ауданы,
Талап орта жалпы білім беретін мектеп - балабақшасының
орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Султангалиева Гульмира Татибаевна

Грамматическая тема: Сложносочинённые предложения.
Лексическая тема: Пословица-краса речи.
Цели урока:
1.Углубить и систематизировать знания
учащихся о сложных предложениях.
2. Дать учащимся понятие о сложносочинённых предложениях. 3. Совершенствовать навыки постановки знаков препинания в сложносочиненном предложении, умение отличать их от простых предложении, осложненных однородными членами предложения.
3. Привить учащимся любовь к знанию, труду, добру.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 482
авторы: Сабирова Ж
31 наурыз, 16:03 жарияланды
Категориясы: Информатика
Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы
№51 М.Қаратаев атындағы орта мектебінің
информатика пәні мұғалімі
Сабирова Жибек Сыдыковна

Пәні: Информатика
Сыныбы: 5 «А»
Сабақтың тақырыбы: Компьютердің қосымша құрылғылары.
Сабақтың мақсаты: компьютерге қосылатын шеткі құрылғылардың қызметімен таныстыру.Оқушыларға алғашқы және қазіргі ақпарат тасығыштар жайында түсінік беру,ақпарат тасығыштардың әртүрлілігін көрсету.
Білімділік: Есептеуіш техниканың даму барысында қазіргі заман талабына сай дербес компьютердің құрылғыларын терең түсіндіру.
Дамытушылық: Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыра отырып оқушылардың сауаттылықтарын, ойлау қабілетін,пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 2399
авторы: Сабирова Ж
31 наурыз, 16:03 жарияланды
Категориясы: Информатика
Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы
№51 М.Қаратаев атындағы орта мектебінің
информатика пәні мұғалімі Сабирова Жибек Сыдыковна

Пәні: Информатика
Сыныбы: 7
Сабақ жоспары:
Сабақтың тақырыбы: WordPad мәтіндік редакторының қосымша мүмкіндіктері
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға WordPad редакторының қосымша мүмкіндік түрлерімен таныстыру. Алмасу буферімен жұмыс істеуді, мәтінге графикалық объектілерді енгізуді үйрету
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ой өрісін кеңейту, сабаққа деген қызығушылығын арттыру, есте сақтау қабілеттерін дамыту
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 628
авторы: Асемгуль
31 наурыз, 12:03 жарияланды
Категориясы: Химия
Батыс Қазақстан облысы
Орал қаласы
А. Байтұрсыныов атындағы №10 ЖОББМ
Химия және биология пәндерінің мұғалімі ІІ-санатты
Букенбаева Асемгул Рахимовна

Сыныбы: 8
Тақырыбы: Ауыз қуысында астың қорытылуы.
Мақсаты:[Ауыз қуысында астың қорытылу процесі, ферменттердің ролі, тіс және оның құрылысы туралы танысып, тіс күтімін сақтауға, салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
А Ауыз қуысының құрылысы, тіс және оның құрылысы туралы біледі.
В Ауыз қуысында астың қорытылу процесі, ферменттердің роліне салыстырмалы түрде сипаттама береді.
С Тіс күтімін сақтауға, салауатты өмір салтын ұстануға дағдыланады.
Дереккөздер, құрал-жабдықтар: Биология оқулығы 8-сынып, Тістің құрылысы макет, суреттері, макеті, таныстырылым, интернет https://e.edu.kz/

Сабақтың барысы:
Кіріспе
1.Топқа бөлінеді
2. «Тест» Топқа бөлінеді
Тест тапсырмасын орындап, сағат тілімен бір-бірін тексереді.
Бағалау критерийі.
«10-9»-5 «8-7»-4
«6-5»-3 «4-0»-2
«Бағдаршам» әдісімен өзін-өзі бағалау.
Тұсаукесер Ой шақыру
1. 32 қайрақ
Бірін-бірі шыңдайды (тіс)
2. Қызыл түлкі ықпайды
Өз інінен шықпайды (тіл)
Жұмбақ бойынша сабақтың табыс критерийін анықтау үшін сұрақтар қойылады:
- Ас қорыту қайдан басталады?
- Ауыз қуысының жануарлардан айырмашылығы қандай?
- Ауыз қуысында қандай мүшелер мен сілекей бездері бар?
- Балалар, Ауыз қуысында астың қорытылуы тақырыбына қандай мақсат қоямыз?
-Топппен жұмыс
- Анықталатын табыс критерийі:
1. Ауыз қуысының ұүрылысы, тіс және оның құрылысы туралы білемін;
2. Ауыз қуысында астың қорытылу процесі, ферменттердің роліне салыстырмалы түрде сипаттама беріп, түсіндіремін.
3. Тіс күтімін сақтауға, салауатты өмір салтын ұстануға дағдыланамын.
4. Ауыз қуысына байланысты салауатты өмір салтын сақтау жолдары туралы ұсыныс жасап, қорытындылаймын.
- Ауыз қуысында астың қорытылу процесі, ферменттердің ролі, тіс және оның құрылысы туралы танысып, тіс күтімін сақтауға, салауатты өмір салтын ұстану жолдарын білеміз.
Негізгі бөлім
-«Кемпірқосақ» әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгерту.
- Төрт топқа тапсырма беріледі:
1-топ Тістің құрылысы мен қызметі.
2-топ Сілекей бездері, сілекейдің құрамы
3-топ И.П. Павловтың зерттеуі
4-топ Жұту, сілекей бөлінудің реттелуі
-Термин сөздермен жұмыс
-Сергіту сәті
Зертханалық жұмыс №13. Крахмалға сілекейдің әсері.
Мақсаты: сілекейде крахмалды ыдырататын фермент бар екеніне көз жеткізу.
Керекті құрал-жабдықтар: крахмалданған құрғақ дәке, йодтың әлсіз ерітіндісі бар ыдыс, басына мақта оралған сіріңке.
Барысы:
1. Сіріңкедегі мақтаны сілекейге батырып алып, крахмалданған дәке ортасына әріп жазыңдар.
2. Дәкені алақандарыңа алып, 2-3 минут қысып, содан кейінйод ерітіндісіне салыңдар.
3. Дәкенің қалай боялғанын бақылаңдар. - Жеке оқиды. Топтық талқылауға салады, ойланады, ізденеді, өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады, мағынасын түсінуге ынталанады.
- Оқушыларға тақырыптық суреттер беріледі. Сол суреттер бойынша топтық жұмыс жүргізіледі.
- Ұялы телефондарын пайдаланып, wiki-беттерінен жаңа сөздерге анықтама беріп, дәптерлеріне жазады.
- Зертханалық жұмысты орындап, қорытындысын дәптерлеріне жазады.
Қорытынды
1-тапсырма. «Жуан-жіңішке сұрақтар»
Берілген «жуан-жіңішке сұрақтарынан» тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып, оған жауап беру.
2-тапсырма. «Сөздерді орналастыр »
3-тапсырма. «Синвейн» (5 жол өлең әдісі)
Рефлексия: «Пирамида 2» рефликсивті парағын тарату.
Үй тапсырмасы: «Егер сіз тіс дәрігері болсаңыз, не істер едіңіз?» атты тақырыпта эссе жазып келу Кім? Не? Қанша? Неше?
Қалай? Не себепті? Неліктен?
Дүрыс па? Келісесіз бе?
Анықта?
1.Тістің ақ бөлігі ........... деп аталады.
2. Тістің қалған бөлігі .......... жасырынған. 3. ........ жаққа орналасқан. 4. Тісті қатты заттан қорғайтын........... . 5. Тіс түбірінде қан тамырлар мен ..........бар. 6. Тіс ауруына пайдаланылатын антибиотиктерді атаңыз.
5 жолды өлең жазу
Мен не білдім?
Ең маңызды 5 сөз
Мен нені үйрендім?
Бұрын естімеген сен үшін жаңалық болған 3 ұғым
Нені білгім келеді?
Білгің келетін 1 сұрақ?
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 645
авторы: Рахымжан
31 наурыз, 06:03 жарияланды
Категориясы: Биология
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы,
Бейнеу селосы, Т.Рысқұлов №140
«Манашы орта мектебі» ММ
Биология пәні мұғалімі Қуандықова Гаухар

Тақырыбы: Өсімдіктер әлемі.
Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын арттыру,гүлдердің табиғаттағы маңызы жайлы мағлумат беру.
Осы апталық кезінде 6-сыныптар арасындағы өсімдіктер әлемі атты сайысымызға қош келдіңіздер. Сыныптан тыс өткізілетін шара мынадай жоспармен өткізіледі.
Топты 2-ге бөлеміз.
1-топ «Бәйшешек тобы».
2-топ «Раушан тобы».
Сабақты бастаушы жургізеді, Ол-пән мұғалімі немесе дайындалған оқушы болуы мүмкін.
Сайыс шарттары:
1- Таныстыру.
2- Әртүрлі сұрақтар
3- Сөзжұмбақ
4- Шытырман шешеміз.
5- Сергіту сәті.
Ал, сайыскерлер Сіздерге сәттілік.
  • 0
 пікірлер: 1
 қаралды: 1276
авторы: Рахымжан
31 наурыз, 06:03 жарияланды
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, бейнеу селосы,
Т.Рысқұлов №140 Матчанов Ракымжан

Білім беру саласы : Қатынас
Оқу іс –әрекеті: Сауат ашу
Тақырыбы: Г дыбысы мен әрібі
Мақсаты: Балаларды г дыбысы және әрібі мен таныстыру, аталған дыбысқа сөз ойлату арқылы сөздік қорын байыту.Ойын арқылы ойлау қабілетін дамыту. Әдемі, таза жазуға қолдарын жаттықтыру
Әдіс- тәсілдер: түсіндіру, сұрақ-жауап ,көрнекілік
Көрнекіліктер: суреттер, кеспе әріптер, қима бұйымдар, қол жаттықтыру дәптері
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 643
авторы: Merlan
27 наурыз, 19:03 жарияланды
Атырау қаласы №5 Ғ. Мүсірепов атындағы
орта мектептің ІІ санатты орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Утегалиева Бакыт Сайфеденовна

Тема урока: Корень слова.
Однокоренные слова.
Толығырақ жүктеп ал ЖҮКТЕУ
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 591
авторы: Merlan
27 наурыз, 19:03 жарияланды
Категориясы: Ұстаздарға
Атырау қаласы №5 Ғ. Мүсірепов атындағы
орта мектептің ІІ санатты орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Утегалиева Бакыт Сайфеденовна

Урок - обобщение по теме : «Состав слова»
Цель:
Углубить и обобщить знания учащихся о морфемах.
Уметь различать приставки и суффиксы, однокоренные слова и формы одного и того же слова.
Развивать умение образовывать новые слова с помощью приставок и суффиксов; развивать связную речь, внимание.

Толығырақ сабақты жүктеу
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 826
авторы: Merlan
27 наурыз, 19:03 жарияланды
Категориясы: Ұстаздарға
Атырау қаласы №5 Ғ. Мүсірепов атындағы
орта мектептің ІІ санатты орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Утегалиева Бакыт Сайфеденовна


Названия занятия Состав слова.
Ссылки: educationpress@mail.ru №3 (39)-2012

Общие цели: Уметь обобщать и систематизировать полученные знания по пройденной теме « Состав слова». Углубление и формирование знаний о составе слова. Обеспечить мотивацию учения.
Толығырақ ссылке скачать
Скачать презентация
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 705

Сайтқа кіру

Сауалнама

"НҰРЛЫ БІЛІМ" республикалық ұстаздардың сабақтар топтамасының жинағын журнал түрінде шығарған тиімді деп ойлайсыздар ма?

Күнтізбе

«    Наурыз 2015    »
ДсСсСрБсЖмСнЖс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Кім сайтта

Пікірлер

Copyright © Білімділер порталы & 2015

Жарнама