Жарнама

авторы: Merlan
28 маусым, 17:06 жарияланды
Категориясы: Ұстаздарға
ҚАЗАҚСТАН ҰСТАЗДАРЫНЫҢ ӘДІСТЕМЕЛІК ПОРТАЛЫНА(ҚҰƏП) ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

"НҰРЛЫ БІЛІМ" №2 РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ЖИНАҚ

Әзірге электронды нұсқасын көшіріп алуларыңызды сұраймын, ал казпочта арқылы тапсырыс берген ұстаздарға жөнелтіледі. Мына жерден көшіріп алу: "Нұрлы білім" ІІ жинақ кітапшасы немесе мына жерден Сіз біздің серверден файлдарды жүктей алмайсыз

ҚАЗАҚСТАН ҰСТАЗДАРЫНЫҢ ӘДІСТЕМЕЛІК ПОРТАЛЫНА(ҚҰƏП) ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

Қазақстан ұстаздарының www.kazustaz.kz әдістемелік порталының негізгі мақсаты: Ұстаздарға интернет-сайт арқылы қызмет көрсетіп, сапалы сабақтармен қамтамасыз ету және Қазақстанның басқа өңірлерінің әріптестерімен сайт арқылы байланысып өз сабақтарымен тәжірибе алмасу. Сонымен қатар оқушыларға да керекті мәліметтер табылады. Мыс.: ғылыми жобалар, рефераттар, т.б. Сайттың негізгі бағыты: білім ресурстарын жан-жақты тарату. Сондай-ақ, сайт бетіне жарық көрген сабақтарыңыз үшін республикалық деңгейде бағаланатын 5-жылға дейін жарамды сертификат берілетін болады. Сертификатқа тапсырыс беру үлгісі төменде көрсетілген. Сертификат бағасы 2000 тг. Ал егер сертификат қажет емес болатын болса сабақтарыңызды сайтқа тегін жариялауларыңызға болады. Сонымен қатар сайтқа 10 сабақ жариялап сертификат алған ұстаздарға қосымша сайттан АЛҒЫС ХАТ тегін беріледі. Сайтқа алдымен тіркелесіздер содан соң сабақ жібере аласыздар немесе мына электрондық почтаға жолдауларыңызға болады: kazustaz@mail.ru Ескерту: Сайтқа тіркелгендер ғана сайтты толық пайдалануға мүмкіндік ала алады жəне сайттағы жарияланған материалдардың авторлық құқығына сайт модераторлары жауап бермейді. Құрметпен сайт әкімшісі Мерлан Айшуақов
СЕРТИФИКАТҚА ТАПСЫРЫС БЕРУ ҮЛГІСІ
(Осы үлгіге сертификатқа төлеген төлем түбіртегін қоса kazustaz@mail.ru почтасына жібересіздер. Ескерту: Көрсеткен сабақтарыңыз сайтта болмаса сертификат берілмейді)

Ақмола облысы Cтепногорск қаласының
№1 Ақсу орта мектебінің ІІ санатты бастауыш
сынып мұғалімі Жайнағалам Шапейқызы
Сабақтары:
1. Сіз деген – әдеп, біз деген – көмек.
2. Обал мен сауап
3. Дыбыс және әріптер
4. Дидактикалық ойын арқылы баланың тілін дамыту


  • 100
 пікірлер: 3
 қаралды: 7189
11 мам, 20:05 жарияланды
Категориясы: Сабақтар қоры
Оңтүстік Қазақстан обл. Түркістан ауданы
«Шорнақ» жалпы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі Сапарова Гулдана Алибеккызы

Сабақтың тақырыбы: 7-ні қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға 7 санының шығуы, 7цифрын жазуға 7-ні
салыстыруға үйрету, түсінік беру.
Ә) Тәрбиелік: Берілген тапсырмаларды орындата отырып, оқушыларды жауапкершілікке, ұйымшылдыққа, татулыққа баулу.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 20
авторы: nurgul87
27 сәуір, 13:04 жарияланды
Категориясы: Сабақтар қоры
Харесова Люся Хитарқызы
Бейнелеу өнері пәні мұғалімі
БҚО Орал қаласы Жәнібек ауданы Ғ.Абдуллин атындағы жалпы білім беретін орта мектебі

Пәні: Бейнелеу өнері
Сыныбы: 6
Сабақтың тақырыбы: «Өрнек түстері мен бояулары»
Мақсаты: Оқушыларға бояу мен түстердің символдық мәні туралы түсінік беру.
Ою - өрнектегі түс пен реңдерімен таныстыру.
Бояу түстеріне деген қызығушылықтарын арттыру.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 80
авторы: ayazhan_redaktor04
27 сәуір, 09:04 жарияланды
Батыс Қазақстан облысы,
Бөкей ордасы ауданы, Саралжын ауылы,
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп-балабақшасының
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Сыдихова Аяжан Жаксыгалиевна

Шараның мақсаты: жазушы, публицист,аудармашы- Саттар Ерубаевтың туғанына 100 толуына орай қаламгер шығармашылығын, өмір жолын кеңінен насихаттау;
Күтілетін нәтиже:
А) Жазушы шығармашылығын, өмір жолын оқып, біледі.
Ә) «Менің құрдастарым» романы желісімен танысады.
Б) Романға сатылай талдау жасай алады.

Сабақтың өту формасы: оқырмандар ойталқысы

Сабаққа қажетті көрнекіліктер: кітап көрмесі, слайд

Шараның өту барысы:
Ұйымдастыру: Саттар Ерубаевтың өмірі, шығармашылығымен таныстыру. (слайд)
Өмір жолы: Саттар Асқарұлы Ерубаев- қазақ әдебиетінің аспанына жарқ етіп көтеріліп, бірақ лезде жалт етіп ағып түскен жұлдыздарының бірі, өмір дегенде өксігін баса алмай, өнерінің барлық гүлін аша алмай арманда кеткен жас талант Саттар Ерубаев қазіргі Шымкент облысы, Түркістан ауданында 1914 жылы дүниеге келген. Ауыл балалары сияқты молданың солқылдаған көк шыбығына көнбестен Саттар Түркістандағы бастауыш мектепке асып кетеді. Мұны бітірген соң жетіжылдық орыс мектебінде оқып, оны үздік аяқтап шығады. Саттар Ерубаевтың бар болғаны 23 жыл ғұмыр сүрген. Оның қалыптасуына әкесі Асқардың, анасы Бапаның үлкен әсері болған.
Шығармашылығы:
• Қарағанды жұмысшы табының қалыптасуы жайындағы «Үш шахтер туралы баллада», «Меруерт алқа» балладаларының, «Бақыт», «Өмір көркемдігі» новеллаларының авторы.
• «Менің құрдастарым» романында (1939 жылы жарияланған 1957 жылы орыс тіліне аударған) Қазақстанның көмір орталығы Қарағандыны құрушы жастардың тұрмысы мен еңбегін суреттейді. Қарағандының бір көшесіне Ерубаевтың есімі берілген.
• Қазақстан өлкелік партия комитетінің «Қарағанды пролетариаты» газетінің жауапты редакторының орынбасары болып табылады.
• 1930 жылдары Саттардың белсенді комсомол мүшесі және зейінді жас екені ескеріліп, жоғары оқу орындарына даярланатын Алматыдағы дайындық курсына жіберіледі. Сол жылы ол Қазақстан оқу комиссариатының арнайы жолдамасымен Ленинград тарих, философия және лингвистикасына оқуға түседі.
• 1933 жылы институтты үздік бағамен бітіріп шығады.
• Аспирантураға қабылданады.
• Бірақ қазақстан өлкелік комсомол комитеті арнайы жеделхат жолдап, Ерубаевты шұғыл түрде Қазақстанға шақыртады. Осыған байланысты Саттар оқуын қалдырып, елге оралады.
• 1933-1934 жылдары «Ленинская смена» газет әдебиет және өнер бөлімінің меңгерушісі.
• 1934 жылы Қазақстан өлкелік партия комитетінің «Қарағанды пролетариаты» газетінің жауапты редаторының орынбасары болып қызмет атқарады.
Кітапханашы: Кітап көрмесімен таныстыру
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 55
авторы: ayazhan_redaktor04
27 сәуір, 09:04 жарияланды
Батыс Қазақстан облысы,
Бөкей ордасы ауданы, Саралжын ауылы,
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп-балабақшасының
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Сыдихова Аяжан Жаксыгалиевна



Сабақтың мақсаты: Білімділік- Шығарманы меңгерте отырып,Б.Майлин туралы білімдерін
тереңдету,жазушы шығармаларын сын тұрғысынан бағалай білуге үйрету.
Дамытушылық- Шығармадағы кейіпкерлерді талдай білуге төселдіре
отырып,түйінді ой айтуға,өзіндік пікір қалыптастыруға жетелей,жазушының жанр
шеберлігіне жеткен биіктігін таныту.
Тәрбиелік- хиқаяттың тәрбиелік жақтарын таба отырып,шығармашылық
ізденіске,елінің адал азаматы болуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Білімді жүйелеу,қорытындылау.
Сабақтың түрі: интерактивті сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: СКТ,сұрақ-жауап,баяндау, іздендіру.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта,слайдтар.
Сабақтың жүрісі:1.Ұйымдастыру.Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру, сабаққа дайындығын бақылау
2.Үй тапсырмасын сұрау.Үйге берілген тапсырма слайдтармен көрсетіледі.
Үй жұмысы(1-слайд)
-Проза дегеніміз не?
-хикаят дегеніміз не?
- хикаят кімнің атынан баяндалады? Берілген сұрақтар бойынша оқушы жауабы тыңдалады.
3.Түсіну.Сатылай кешенді талдау жасай отырып,оқушы өз дүниетанымын байытады. (2-слайд)
Б.Майлин «Түйебай» әңгімесі
1.Авторы – Бейімбет (Бимағамбет) Жармағамбетұлы Майлин 1894 жылы бұрынғы Торғай облысы, Қостанай уезі, Дамбар болысындағы Ақтөбе деген жерде қазіргі Қостанай облысы, Таран ауданы, Майлин кеңшарында туған.
2.Тақырыбы-
3.Эпикалық жанр түрі-
4.Идеясы-
5.Кейіпкерлер бейнесі:
Жағымды кейіпкерлер-
Жағымсыз кейіпкерлер-
4.Зерделеу.Бейімбет-ұлы суреткер (3-слайд)
Шығарманың композициялық құрылымына әр оқушы талдау жасайды.
Оқиғаның басталуы Әсем пейзаж.Обашық. «Тарғыл өгіз сойған»- «Шұғаның белгісі»қалай атанады?
Дамуы «Сықырлауықтан сығалаған сұлу сезім».Әбдірахманды Шұғаның тұңғыш көруі.
Өрбуі Адамдар тағдырына негізделген.«Махаббаттың маздаған отына су шашу»
Шиеленісуі Екеуінің махаббаты
Шарықтау шегі Ауру Шұға


  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 35
авторы: ayazhan_redaktor04
27 сәуір, 09:04 жарияланды
Батыс Қазақстан облысы,
Бөкей ордасы ауданы, Саралжын ауылы,
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп-балабақшасының
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Сыдихова Аяжан Жаксыгалиевна


Мақсаты Поэманың идеясын түсіндіре отырып, идеялық- тақырыптық негізін, ой астарын түсіндіру;
Күтілетін нәтижелер

А) Поэманың идеясын аша алады;
Б) Поэмадағы кейіпкерлер бейнесіне талдау жасай алады.
В) Тарихи тұлға Ескендір мен әдеби қаһарман Ескендірді салыстыра алады.
Керекті жабдықтар

Флипчарт, бағалау критерийлері, дәйексөздер
Пәнаралық байланыс Тарих пәні
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері Уақыты Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе


10 мин

Оқушылармен амандасу; сабаққа дайындықтарын тексеру;
Табыс критерийін дайындау
Үй тапсырмасына дайын.
Қысқаша мазмұн жаза алады.
Салыстыру жасай алады.
Заттық ассоциация жасай алады.
РАФТ стратегиясын орындай алады.
Үй тапсырмасын тексеру үшін
«Ыстық орындыққа» шақырамыз.
Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар қоюы керек. Мұғаліммен амандасады









Үй тапсырмасын тапсыруға шығады. Сұрақтарға жауап береді.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 46
авторы: ayazhan_redaktor04
27 сәуір, 09:04 жарияланды

Батыс Қазақстан облысы,
Бөкей ордасы ауданы, Саралжын ауылы,
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп-балабақшасының
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Сыдихова Аяжан Жаксыгалиевна


Сабақтың мақсаты: білімділік- оқушылардың жай сөйлем туралы білімдерін кеңейту, жай сөйлем түрлерін ажырата білуге, сөйлемдегі сөздерді сөйлем мүшелеріне дұрыс талдай білуге үйрету.
Дамытушылық- жай сөйлем туралы түсініктерін одан әрі дамыту, ой- өрісін, тіл байлығын молайту, шығармашылыққа баулу, белсенділіктерін арттыру, сөздік қорларын байыту.
Тәрбиелік- оқушыларды еңбексүйгіштікке, тапқырлыққа, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, сауатты, таза жазуға, топпен жұмыс жасай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, тапсырмалар. сызбалар, үлестірмелі карточкалар, қима қағаздар т.б
Сабақтың типі: Білімді жүйелеу, қорытындылау.
Сабақтың түрі: интерактивті сабақ.
Сабақтың әдісі: СТО, сұрақ-жауап, түсіндіру, тест, талдау, топпен жұмыс
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
Оқушылармен амандасу. Сынып оқушыларын түгендеу. Оқушылардың сабаққа назарын аудару. Сабақ бастауға жағдай жасау. Сыныпты үш топқа бөлеміз.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың тақырыбы, түрі , әдісі , өтілу барысы түсіндіріледі. Сынып оқушыларын бағалау топ басшысына тапсырылады. Бағалау парақшасы беріледі. Топтық бағалау топ мүшелері аралығында өтеді.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатындағы сұрақтар:
Жай сөйлем құрылысына қарай неше түрге бөлінеді?
104- жаттығу: Үй тапсырмасын сұрау, бағалау, пысықтау,қорыту.
ІІ. «Кім жүйрік?» Ауызша үш топтың әрқайсысына 4 сұрақтан қойылады.
Сұрақтар:
І топқа:
1. Сөйлем дегеніміз не? Мысал.
2. Сөйлем айтылу мақсатына қарай нешеге бөлінеді?
3. Сөйлемнің бірыңғай мүшелері дегеніміз не? Мысал.
4. Тұрлаусыз мүше, түрлері.
ІІ топқа:
1. Жақты сөйлем, мысал.
2. Атаулы сөйлем, мысал
3.Сұраулы сөйлем дегеніміз не? Мысал.
4. Оқшау сөз, түрлері, тыныс белгісі, мысал.
ІІІ топқа:
1. Жай сөйлем, түрлері.
2. Жақсыз сөйлем, мысал.
3. Хабарлы сөйлем дегеніміз не? Мысал келтір
4. Тұрлаулы мүше, түрлері.
ІІІ «Талдау- табыс кілті» 98- жаттығу
Тапсырма: Сөйлем мүшесіне талда. Сөз құрамына талда.
1.Асық ойыны- қазақ халқының дәстүрлі ұлттық ойыны.
2. Қарлығаштар, қара торғайлар ұяларын үй маңынан салып шығарады.
3. Оның үйге қайтадан барғысы келді.
4.Туған жердің табиғатын ауызбен айтып жеткізе алмайсың.
5.Олар орманға қарай асығыс аттанды.
6.Егіс даласына шығатын техниканың сапасын жасарту үшін бірталай жұмыс істелді.




  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 43
авторы: ayazhan_redaktor04
27 сәуір, 08:04 жарияланды
Категориясы: Тәрбие сағаты
Батыс Қазақстан облысы,
Бөкей ордасы ауданы, Саралжын ауылы,
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп-балабақшасының
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Сыдихова Аяжан Жаксыгалиевна

Мақсаты: Өзін-өзі тану, тұлғалық даму тәсілдерін таба білу, көңіл-күйді және эмоцияны реттеу; байланыс
және өзара әрекеттесу мүмкіндігін қамтамасыз ету.
Көрнекілігі: қағаз,қалам, карточка,доп
Барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
1. «Танысу» жаттығуы
Жаттығу барысы:
Жұргізуші: Ең алдымен таныспас бұрын жартылай екіге бөлініп шеңбер жасалған орындыққа отырайық. Қолымдағы допты оқушыға беріп есімдерін ататқыза отырып өз бойындағы үш қасиетін кезекпен айтады.
Аяжан–.аяулы анамын
2. Өміршендік ережесі.
Әр адамның ережесі-өз жүрек қалауымен жүру және батыл әрекет жасау. Сол сияқты иығыңды тіктеп, жарқын көңілмен іштей табысқа жетуге талаптанып,
Өміршеңдік ережелерін айтайық.
1. Жігер деген-Мен
2. Күш деген-Мен
3. Махаббат деген-Мен
4. Кешірім деген-Мен
5. Құдірет деген-Мен
6. Жасөспірім деген-Мен
7.Жастық шақ деген-Мен
8. Денсаулық деген-Мен
9. Адалдық деген-Мен
10. Жарқындылық деген-Мен
11. Бар ғажайып деген-Мен
Хормен:Бәрі маған байланысты,
Бәрі менің қолымда.
  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 30
авторы: ayazhan_redaktor04
27 сәуір, 08:04 жарияланды
Категориясы: Тарих
Батыс Қазақстан облысы,
Бөкей ордасы ауданы, Саралжын ауылы,
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп-балабақшасының
тарих пәнінің мұғалімі Таева Лунар Нұрхайырқызы

Сабақтың мақсаты:
 Сталиндік казармалық социализм, зиялы қауымды жаппай қудалау,Алаш қозғалысының қайраткерлеріне қарсы қуғын-сүргінді баяндау ;
 Мәтінмен жұмыс жасау тәсілдерін жетілдіру,саяси қайраткерлердің қызметіне талдау жасау және баға беру арқылы оқушылардың ой-өрісін жетілдіру , шығармашылығы шыңдалған, белсенді тұлға қалыптастыру;
 Тарихи тағылымнан сабақ алып, өз болашағына батыл қадам жасайтын,туған жерін,елін сүйетін саналы ұрпақ тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: аралас

Сабақта қолданған әдістер:жұптық және өзіндік жұмыс

Пән аралық байланыс:Дүние жүзі тарихы,қазақ әдебиеті
Көрнекілік: кесте, сызба
Ұйымдастыру кезеңі
Ой қозғау
Оқушылар «Еске алу» дегенді қалай түсінесіңдер?
Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырып,зейіндерін тақырыпқа аудару.





Үй тапсырмасын сұрау
1.Жылнамалар сызбасы ( жұптарға үлестірме үйлестіріледі)
1917;1918;1920;1925;1936;1937;1924;1926;1928;1933;1936;1937:1946;1947;
1921;
2.swot талдау кестесімен жұмыс.

күшті әлсіз
мүмкіндіктері шешім

  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 46
авторы: ayazhan_redaktor04
27 сәуір, 08:04 жарияланды
Категориясы: Тарих
Таева Лунара Нұрхайырқызы
Батыс Қазақстан облысы,
Бөкей ордасы ауданы, Саралжын ауылы,
Қ.Сағырбаев атындағы жалпы орта
білім беретін мектеп-балабақшасының
тарих пәнінің мұғалімі
Сыныбы: 11б


Сабақтың тақырыбы: 1920 жылдардың басындағы өнеркәсіптерді қалпына келтіру шаралары, Қазақстан өнеркәсібін дамытудың жаңа кезеңі.
Сабақтың мақсаттары:
Қалпына келтіру шараларын, дамудың жаңа кезеңдерін баяндау.
Шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Еңбекқорлық пен ынтымаққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас.
Сабақтың әдісі: өзіндік және жұптық жұмыс, ойын сабақ.
Ұйымдастыру: 1-2 мин.
Үй тапсырмасы:
1.Құрастыр, одан кейін жауап бер.
Жұмыс істеу барысында келесі факторларды тәртіппен қойыңыз.
А) Х съезі өткізілді.
Б) азық – түлік салығына көшу туралы шешім қабылданды.
С) ақша реформасы жүргізілді.
Д) қуаншылыққа байланысты астық шықпады.
Е) Жер су реформасы жүргізілді.
Г) жер кодексі қабылданды. 5- мин
Жауабы: б, а, е, д, г, с.





  • 0
 пікірлер: 0
 қаралды: 22

Сайтқа кіру

Сауалнама

"НҰРЛЫ БІЛІМ" республикалық ұстаздардың сабақтар топтамасының жинағын журнал түрінде шығарған тиімді деп ойлайсыздар ма?

Күнтізбе

«    мам 2016    »
ДсСсСрБсЖмСнЖс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Кім сайтта

Пікірлер

Copyright © Білімділер порталы & 2015

Жарнама